منابع کنکور دکتری کامپیوتر

منابع کنکور دکتری کامپیوتر

منابع کنکور دکتری کامپیوتر

کنکور دکتری 1400 در تاریخ 15 اسفند  99 برگزار می شود. برای هرگرایش دو دفترچه توزیع می شود که دفترچه اول دروس تخصصی با ضریب 4 شامل 45 سوال و 150 دقیقه وقت  و دفترچه دوم دروس زبان و استعداد با ضریب یک هر کدام 30 سوال جمعا 60 سوال و 90 دقیقه وقت . گرایشهایی که مرتبط با رشته کامپیوتر هستند عبارتند از: نرم افزار و الگوریتم ، هوش مصنوعی ، معماری سیستم های کامپیوتری ، رایانش امن وشبکه ، مهندسی آی تی ، بیوانفورماتیک و علوم کامپیوتر . توجه کنید که بر خلاف کنکور ارشد فقط دفترچه سوالات تخصصی مربوط به گرایش ثبت نامی سرجلسه به شما داده می شود و مثلا اگر گرایش هوش مصنوعی ثبت نام کرده اید فقط به سوالات تخصصی گرایش خود جواب می دهید. 

منابع درس زبان کتاب های آمادگی برای آزمونهای تافل و آیلتس یا کتاب زهرا آهنگر نشر سری عمران ( عمومی ) یا کتابهای زیر ذره بین نشر نگاه دانش می باشد . منبع درس استعداد کتاب استعداد تحصیلی هادی مسیح خواه و محمد وکیلی انتشارات فرهنگ می باشد. البته دروس عمومی در کنکور دکتری امتیاز خاصی ندارند و می توانید وقت کمی به این دروس تخصیص دهید. 

در مجموعه دروس تخصصی مهمترین درس برای گرایشهای نرم افزار و الگوریتم و هوش مصنوعی و شبکه و رایانش امن  و آی تی و علوم کامپیوتر و بیوانفورماتیک ساختمان داده و طراحی الگوریتم است که در سطح کارشناسی است و تعداد 20 تست از آن طرح می شود البته در گرایش های  آی تی و گرایش بیو  و علوم 12 سوال طرح می شود. بهترین مرجع کنکور برای این درس فیلم های آموزش و تست استاد یوسفی است که با بیش از 20 سال تجربه تدریس و تالیف آماده شده اند. در فیلم های حل تست تمامی تست های دکتری و ارشد همه گرایشها و همه سالها حل شده اند. کتاب مناسب برای این دروس نیز کتابهای پوران پژوهش است.

درگرایش نرم افزار و الگوریتم تعداد 25 سوال از دروس سیستم عامل پیشرفته و پایگاه داده پیشرفته طرح می شود . مرجع خوب برای سیستم عامل پیشرفته ویدیوی آموزش و تست استاد یلمه است . مرجع اصلی برای این درس کتاب سیلبرشاتس است. کتاب های کنکوری مثل پوران پژوهش یا مدرسان برای این درس نیز موجود هستند ولی توصیه نمی شوند. برای درس پایگاه پیشرفته کتاب هزار مساله چندگزینه ای در پایگاه داده پیشرفته تالیف علی مژدهی نشر آورنگ توصیه می شود. مراجع اصلی این درس کتاب روحانی رانکوهی و کتاب سی جی دیت می باشند. جزوات دانشگاههای مطرح کشور نیز توصیه می شوند که برای دریافت جزوه می توانید در تلگرام به @yousefi_hadi پیام دهید. 

در گرایش هوش مصنوعی تعداد 25 سوال از دروس شناسایی الگو و یادگیری ماشین طرح می شود که برای درس فقط و فقط ویدیوی آموزش و تست استاد آقایی توصیه می شود. 

در گرایش شبکه و رایانش امن تعداد 25 سوال از سیستم عامل پیشرفته و شبکه پیشرفته طرح می شود. مرجع سیستم در بالا معرفی شد و مرجع شبکه کتاب کراس راس می باشد. برای این درس کلاس استاد حقیقت نیز توصیه می شود . 

در گرایش معماری سیستم های کامپیوتری تعداد 20 سوال از دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر در سطح کارشناسی طرح می شود که مرجع این دروس ویدیوهای آموزشی و تست استاد یوسفی است که با این فیلم ها می توانید به صد در صد سوالات این دروس پاسخ صحیح دهید. تعداد 25 سوال از معماری پیشرفته کامپیوتر و وی ال اس ای پیشرفته طرح می شود که مرجع خوب کنکوری برای این دو وجود ندارد ولی با دیدن ویدیو آموزشی معماری کامپیوتر می توانید به 50 درصد سوالات معماری پیشرفته پاسخ دهید. برای کسب رتبه در این گرایش مطالعه و تسلط به دروس منطقی و معماری کافی است. 

در رشته مهندسی فناوری اطلاعات تعداد 45 سوال تخصصی طرح می شود که 12 سوال از درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم و باقی سوالات از دروس شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه ،پایگاه داده پیشرفته ، بازیابی پیشرفته اطلاعات و داده کاوی ، تجارت الکترونیک و آموزش الکترونیکی طرح می شود. مرجع ساختمان داده و الگوریتم و شبکه معرفی شد. مرجع پایگاه پیشرفته کلاس استاد کیوان پور یا کتاب داود محمد پورزنجانی نشر اتحاد و کتاب رحیم لطفی نشر ناقوس می باشد. برای سایر دروس کتاب مناسبی وجود ندارد ولی می توانید از کتاب روش های پیشرفته بازیابی اطلاعات تالیف عادل سلیمانی نژاد نشر جهاد دانشگاهی کرمان و کتاب داده کاوی پیشرفته جمال شهرابی نشر گیتا و کتاب تجارت الکترونیک نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر استفاده کنید.

 

در رشته بیو انفورماتیک تعداد 45 سوال تخصصی از دروس زیست شناسی سلولی و مولکولی ، آمار و احتمال ، ریاضیات گسسته ، ساختمان داده و طراحی الگوریتم طرح می شود. مرجع زیست کتاب و جزوات موسسه مهستان ، مرجع آمار کتاب های نیکوکار ، مرجع گسسته ویدیوی آموزشی و تست استاد یوسفی و کتابهای پوران پژوهش می باشد. مرجع ساختمان داده و الگوریتم نیز معرفی شد. 

در رشته علوم کامپیوتر تعداد 45 سوال تخصصی از دروس ساختمان داده و الگوریتم ، مبانی منطقی ،مبانی ترکیبیات ، جبرخطی عددی ، نظریه الگوریتم پیشرفته طرح می شود. مرجع مبانی منطق ویدیوی آموزشی استاد نظمی ، مبانی ترکیبیات ویدیوی آموزشی گسسته استاد یوسفی است. مرجع درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم نیز همان طور که گفته شد فیلم های آموزش و تست استاد یوسفی است که با این فیلم ها می توانید علاوه بر سوالات این دروس به اکثر سوالات درس نظریه الگوریتم پیشرفته نیز پاسخ دهید

در ادامه برخی کارنامه های کنکور دکتری 98 و 99 به همراه محل های پذیرش رشته های مختلف امده است.  

کارنامه های کنکور دکتری 98

محل پذیرش دکتری نرم افزارمحل پذیرش دکتری شبکه 98محل پذیرش دکتری هوش 98e

Nobody

هادی یوسفی

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه شما پس از تایید منتشر خواهد شد.

برای ثبت دیدگاه باید در سایت واردشوید.