تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر

تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر

تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر

در کنکور ارشد 99 دروس همه گرایشهای مهندسی کامپیوتر  یکسان است و فقط ضرایب متفاوت است و اصلا ضریب صفر وجود ندارد. زبان ضریب 1 ، ریاضیات شامل ریاضی عمومی 1 و 2 ، معادلات دیفرانسیل ،آمار و احتمال مهندسی ، ریاضیات گسسته ضریب 1 ، و دروس تخصصی شامل نظریه زبان ،مدارمنطقی ،معماری کامپیوتر ،ساختمان داده و الگوریتم ،سیستم عامل ،شبکه های کامپیوتری ،هوش مصنوعی ،کامپایلر و پایگاه داده که در گرایشهای مختلف ضرایب مختلف دارند. در کنکور 99 ارزش زبان و ریاضیات بسیار ناچیز است و دروس تخصصی تعیین کننده نمره علمی و در نتیجه رتبه داوطلب هستند. مثلا مجموعه ریاضیات ضریب یک دارند یعنی اگر شما همه ریاضیات را 100 درصد بزیند 100 امتیاز می گیرید که با وجود 5 درس ریاضی نمره هر درس فقط 20 نمره است مثلا شما اگر به تمامی سوالات درس ریاضیات گسسته پاسخ درست بدهید 20 نمره می گیرید ولی اگر به تمامی سوالات یک درس تخصصی ضریب 2 پاسخ درست بدهید 200 نمره دریافت می کنید یعنی نمره یک درس تخصصی ضریب 2 ده برابر یک درس ریاضی است!! البته وضعیت زبان باز بهتر است و نمره درس زبان 100 می باشد . با توجه به این امتیازها منطقی است که دروس تخصصی را در اولویت اصلی خود قرار دهیدو از 9 درس اعلام شده حداقل 7 درس آن را مطالعه کنید. برای انتخاب درس به پارامترهای مختلفی مثل ضریب آن درس ،وجود یا عدم وجود منابع مناسب برای آن درس ،حجم آن درس و اینکه آیا پیش زمینه ای از آن درس دارید یا خیر توجه کنید. به صورت کلی دروس شبکه های کامپیوتری ،کامپایلر و ساختمان داده الگوریتم دروس نسبتا سختی هستند و اگر زمینه ای از این دروس ندارید و ضریب پایینی در گرایش مدنظر شما دارند می توانید به حذف دو مورد از این سه تا فکر کنید یا اینکه در اولویت آخر قرار دهید. البته توصیه می کنم به گرایش فکر نکنید و سعی کنید 8 درس تخصصی را کامل مسلط شوید. برای تسلط به دروس تخصصی حتما باید ابتدا درس ریاضیات گسسته را مسلط شوید که بهتر است با فیلم آموزشی استاد یوسفی ابتدا گسسته را بدون تست مطالعه کنید و سپس به مطالعه دروس تخصصی بپردازید.  دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر و پایگاه داده و هوش مصنوعی دروس امن و مناسبی هستند که با هر ضریبی این ها را نباید حذف کنید. در مورد حجم دروس اگر فیلم آموزشی اساتید معتبر را معیار قرار دهیم ، نظریه زبان 40 ساعت ،مدار منطقی 36 ساعت ، معماری کامپیوتر 38 ساعت ، ساختمان داده و الگوریتم 56 ساعت ، سیستم عامل 60 ساعت ، شبکه های کامپیوتری 70 ساعت ، هوش مصنوعی 28 ساعت ، کامپایلر 34 ساعت ، پایگاه داده 34 ساعت می باشد. منابع عالی برای این دروس عبارتند از :

نظریه زبان : فیلم و کلاس استاد کاشفی یا فیلم آقای درفشه که از پایه مطالب را آموزش داده اند یا کتاب استاد شاپوری

مدار منطقی و معماری کامپیوتر : فیلم و کلاس و کتاب های استاد یوسفی که با بیش از 20 سال تجربه بهترین استاد این دروس برای کنکور هستند و با این منابع می توانید به صد در صد سوالات این دروس پاسخ دهید.

ساختمان داده و الگوریتم: فیلم و کلاس و کتاب های استاد یوسفی

سیستم عامل : کلاس و کتاب استاد حقیقت

شبکه های کامپیوتری : کلاس و کتاب و جزوه استاد حقیقت

هوش مصنوعی : فیلم و کلاس استاد یلمه و یک کتاب کنکوری مثل نصیر یا راهیان ارشد یا پوران پژوهش

کامپایلر : فیلم و کلاس استاد کاشفی و کتاب پوران پژوهش استاد شاپوری یا کلاس استاد شاپوری که البته ایشان در حال حاضر کلاس برگزار نمی کنند

پایگاه داده : کلاس و کتاب استاد کیوان پور انتشارات پارسه یا پر و کتاب پوران پژوهش 

هر گونه سوالی دارید در تلگرام بپرسید

@yousefigroup_admin

Nobody

هادی یوسفی

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه شما پس از تایید منتشر خواهد شد.

برای ثبت دیدگاه باید در سایت واردشوید.